Aman Allahım, ben bu kadar yaramaz, böyle hiperaktif bir kedi daha görmedim ( 10 numara "Yoda" geçen sene aramıza katılana kadar ). Bir komşum bulmuş boş bir kolinin içinde minicikken, bana getirdi, "evde adım atacak yer kalmadı buna da sen bakıver" diye geri çevirmiştim ki sevgili akıllı komşum arka bahçede tam benim balkonumun altına bırakıvermiş minicik bebeciği. İmdat seslerini duymamla fırlayıp onu kapıp veterinere koşmam bir oldu. Bir kutu kitty-milk ve bir bebe kedi biberonuyla eve döndük. Avuçiçi kadar haliyle paçalarımdan tırmanıp omzuma çıkar otururdu. Sonraları bir resmime " Benek'e Rağmen" ismini verdim, (resim büyüktü, yerde çalışıyordum, ben fırça salladıkça Benek de fırçaya pati darbeleriyle eşlik ediyordu) o resim Benek'e rağmen nasıl bitti hayret ettim.
 
Benek
 
Safinaz
 
Süt bebeğim... Shiva'mın kızı.
Başına gelmedik kalmadı: 3 Aylıktı, Ankara sergime gitmek üzere resimleri arabaya taşırken bu ve kardeşleri kapıdan çıkıp apartmanın içini keşfetmeye karar vermişler... Havuç ve Sahlep bulundu, bu kayıp! Uçak kaçacak, gitmek zorundayım, onu bulmak üzere gönüllü dostlara güvenip gittim Ankara'ya. Arayıp soruyorum, bulduk diye yalan söylemişler benim aklım burada kalmasın diye... Döndüm, aramadık yer, sormadık komşu bırakmadım, herkes " gördük bir beyaz kedi, yakalamaya çalıştık ama çok korkaktı, kaçtı" diyor, delirecem! Tam 2 ay sonra, kötü bir tesadüf, onun gibi bembeyaz olan abisi Sahlep dönmedi bu sefer bahçeden, tüm bahçeyi aradım, yok, son çare çöp deposunda seslendim "Sahlep!" diye, bi "miyuv" geldi, ama yok bu Sahlep'in sesi değil, bu Süt olabilir mi diye bir girdim ki çöplerin arasına: gerçekten de bu! Yara bere pire içinde! Ensesinden kaptığım gibi kazağımın içine soktuğum gibi önce eve, sonra veterinere... Sonuç: 3 Aylık minicik ev bebeği 2 ay boyunca sokakta yaşayınca, evin en korkak en çekingen kedisi oldu Süt bebeğim.
Anasayfa
Home page
Süt
 
Havuç'um...
Shiva'mın bizimle kalan tek oğlu. Diğer kardeşleri gibi çekingenliğini mahallenin bıçkın tekiri babasından almanın yanısıra annesinin tüm canayakınlığını da almanın çelişkisini yaşıyor :) Yanaşsam, sürünsem, sevdirsem, yok yok, kaç uzaklaş, miyavla, sonra dur geri dön, gene yanaş...
Havuç
Bebek Havuç :)
2011'de "iz bırakıp gidenler"den oldu Benek'im...
Safinaz'ım, nazlı prensesim...
Shiva'mın kızı. Annesinin uzun tüylerini ve güzel yüzünü, muhtemelen mahallenin bıçkın tekirlerinden olan babasının sülalesinden de renklerini ve çekingenliğini almış.